ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vzor licenční smlouvy

ŘO OP VVV zveřejnil vzor licenční smlouvy pro poskytnutí licence k výstupům projektů financovaných z OP VVV. Vzor licenční smlouvy je obecný a je možné jej upravovat dle konkrétních požadavků stanovených na rozsah licence v jednotlivých výzvách a právních aktech.  Licenční smlouva bude uzavřena mezi příjemcem dotace (prostředků z OP VVV) a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v případech, kdy je příjemce povinen poskytnout licenci výslovně MŠMT.

Licenční smlouvu lze nahradit jednou z otevřených licencí, zajišťujících MŠMT stejný či větší rozsah licence, než je příjemce povinen pro MŠMT zajistit/poskytnout. V souladu se strategií digitálního vzdělávání MŠMT doporučuje využít licence Creative Commons 4.0 ve variantě BY nebo BY-SA.

Jak k dílu správně připojit licenci se dozvíte na webu Creative Commons nebo využijte návodný generátor licenčních prvků. Otevřená licence sníží administrativní zátěž a ušetří čas, přesto před výběrem licence vždy pečlivě prostudujte licenční podmínky zvolené varianty, licence je neodvolatelná.

Vzor licenční smlouvy najdete ZDE.