ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Putovní výstavu fotografií OP VVV si můžete prohlédnout v Jihlavě

Praha, 6. srpna 2019 – Po Hradci Králové a Liberci se putovní výstava fotografií projektů podpořených z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) přesunula do Jihlavy.

Fotografie jedenácti projektů podpořených z OP VVV jsou od 27. května do 13. října 2019 postupně prezentovány v rámci venkovních expozic v Hradci Králové, Liberci, Jihlavě a Olomouci.

„Putovní výstava zaujme fotografiemi z realizace projektů, které byly podpořeny z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Do výstavy jsme vybrali projekty od mateřských, základních a středních škol až po vysoké školství a výzkumné organizace,“ říká Václav Velčovský, náměstek pro řízení Sekce EU a ESIF.

Fotografie zachycují vývoj nanorobotů využitelných v medicíně či přibližují pohled na výzkum chorob dřevin. Další snímky se zaměřují na podporu čtení žáků druhého stupně základních škol nebo ukazují, že i matematika může být zábavná. Každou sadu fotografií zároveň doplňuje text, který poskytuje základní informace o daném projektu.

V souvislosti s putovní výstavou byla vydána i fotokniha s názvem Projekty OP VVV ve fotografiích, kde je představeno třicet podpořených projektů zastupujících všechny tři prioritní osy operačního programu. Deset projektů z fotoknihy bylo prezentováno již na loňské putovní výstavě a dalších jedenáct je součástí výstavy letošní. Kniha přináší svědectví o kreativitě projektů, které mají za cíl podporu vzdělanosti, kvalitního výzkumu, propojení vzdělávání s praxí nebo rovný přístup ke vzdělávání. Fotokniha je dostupná v elektronické verzi na webu OP VVV, v tištěné verzi je k dispozici v Eurocentrech po celé České republice.

 

Kde a kdy si výstavu ještě můžete prohlédnout

Jihlava, Masarykovo náměstí    5. srpna – 8. září 2019
Olomouc, Jeremenkova     9. září – 13. října 2019Kontaktní údaje

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy   

Sekce EU a ESIF

Kontaktní adresa:

Harfa Office Park, Českomoravská 2420/15, Praha 9

Doručovací adresa:

Karmelitská 529/5, 118 12 Praha 1

Internetové stránky:

opvvv.msmt.cz

www.msmt.cz

E-mail:

opvvv@msmt.cz

Facebookový profil:
https://www.facebook.com/opvvv/