ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Operační program Výzkum, vývoj, vzdělávání / MŠMT - Vyhledávání
Nalezeno 376 výsledků
25. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

25. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/25-zasedani-monitorovaciho-vyboru-operacniho-programu-vyzkum-vyvoj-a-vzdelavani.htm

Praha, 2. prosince 2022 – Ve čtvrtek 1. prosince proběhlo 25. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (MV OP VVV), na kterém byl prezentován aktuální stav implementace programu. Z OP VVV bylo podpořeno více než 21 000 projektů v celkové hodnotě 99 miliard korun. Evropské prostředky díky kvalitním projektům významně podporují rozvoj českého výzkumného a vzdělávacího prostředí.

Zveřejněno 02.12.2022

Lékařská fakulta v Plzni - Univerzita Karlova slavnostně zahájila provoz nového kampusu!

Lékařská fakulta v Plzni - Univerzita Karlova slavnostně zahájila provoz nového kampusu!

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/lekarska-fakulta-v-plzni-univerzita-karlova-slavnostne-zahajila-provoz-noveho-kampusu.htm

Po více než deseti letech výstavby byl včera 8. 11. 2022 symbolicky zahájen provoz dokončeného Univerzitního medicínského centra v sousedství Fakultní nemocnice v Plzni. Kampus vznikal i s finanční podporou z evropských dotací, a to nejprve projekty financovanými z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace a následně z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Zveřejněno 09.11.2022

Slavnostní otevření biobanky CELSPAC

Slavnostní otevření biobanky CELSPAC

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/slavnostni-otevreni-biobanky-celspac.htm

Za účasti ministra školství Prof. JUDr. Vladimír Balaše, CSc., zástupců Masarykovy univerzity, Evropské komise i spolupracujících zahraničních výzkumných organizací proběhlo včera 19. 10. 2022 slavnostní otevření biobanky CELSPAC vybudované z prostředků OP VVV – projektu CETOCOEN Excellence v rámci výzvy Teaming 2.

Zveřejněno 20.10.2022

Stříhání pásky a slavnostní otevření dokončené budovy teoretických ústavů 2. LF UK

Stříhání pásky a slavnostní otevření dokončené budovy teoretických ústavů 2. LF UK

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/strihani-pasky-a-slavnostni-otevreni-dokoncene-budovy-teoretickych-ustavu-2-lf-uk.htm

Díky finančním prostředkům z OP VVV byla 4. října 2022 slavnostně otevřena poslední část areálu teoretických ústavů 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy na Plzeňské ulici v Praze 5.

Zveřejněno 13.10.2022

Nové prostory Lékařské fakulty v Plzni otevřeny

Nové prostory Lékařské fakulty v Plzni otevřeny

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/nove-prostory-lekarske-fakulty-v-plzni-otevreny.htm

Díky podpoře z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání mohou nyní studenti, pedagogové i vědečtí pracovníci využít novou budovu Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy, která disponuje studovnami, špičkovým vybavením - například simulačním centrem, ale také novou menzou. Velkou výhodou je umístění nového kampusu v těsném sousedství plzeňské fakultní nemocnice, kam studenti docházejí na praktickou výuku. Dne 3. října 2022 tak začal nový akademický rok Lékařské fakulty v Plzni již v kompletně dobudovaném kampusu.

Zveřejněno 11.10.2022

Slavnostní otevření Simulačního centra Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Slavnostní otevření Simulačního centra Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/slavnostni-otevreni-simulacniho-centra-lekarske-fakulty-masarykovy-univerzity.htm

Za čtyři semestry prošlo Simulačním centrem Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (SIMU) více než 5000 studentů. Trenažéry jim umožňují vyzkoušet si odběr krve, zašití rány, intubaci pacienta, porod nebo správný postup při hromadném neštěstí a výpadku proudu na operačním sále. Pětipatrová budova v bohunickém kampusu je v provozu od září 2020 i díky podpoře z OP VVV.

Zveřejněno 14.06.2022

PROJEKT OP VVV: Brána Brněnska pomáhá vytvořit atraktivní nabídku trávení volného času pro děti a mládež!

PROJEKT OP VVV: Brána Brněnska pomáhá vytvořit atraktivní nabídku trávení volného času pro děti a mládež!

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/projekt-op-vvv-brana-brnenska-pomaha-vytvorit-atraktivni-nabidku-traveni-volneho-casu-pro-deti-a-mladez.htm

Praha, 31. května 2022 – V květnovém rozhovoru zavítáme do Jihomoravského kraje, kde MAS Brána Brněnska realizuje projekt vedoucí k vytvoření sítě sdílení a výměny zkušeností v rámci neformálního vzdělávání, čímž dosahuje zkvalitnění a zatraktivnění nabídky možností trávení volného času dětí a mládeže. Více o projektu, který také propojuje neformální vzdělávání s formálním zapojením pedagogů, pohovoří manažerka projektu Adéla Kavková.

 

Zveřejněno 31.05.2022

NoVVVinky 01/2022

NoVVVinky 01/2022

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/novvvinky-01-2022.htm

Poslední číslo NoVVVinek je tu! Závěrečné číslo našeho newsletteru se nese v duchu rekapitulace i příprav na další programové období. Přinášíme například rozhovor s ministrem MŠMT či rektorkou Univerzity Karlovy, naleznete zde informace k předsednictví ČR v Radě EU, ohlédnutí za implementací OP VVV, rozhovory s projekty či ředitelem jedné příkladné školy. V závěrečné části se věnujeme aktuálním informacím o Operačním programu Jan Amos Komenský. Tímto vydávání NoVVVinek sice končí, ale už teď se můžete těšit na newsletter OP JAK - s novým obdobím v novém kabátě! Přejeme všem příjemné čtení a děkujeme za přízeň!

Operační program Jan Amos Komenský vyhlásí první výzvy

Operační program Jan Amos Komenský vyhlásí první výzvy

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/operacni-program-jan-amos-komensky-vyhlasi-prvni-vyzvy.htm

Praha, 17. května 2022 – V pondělí 16. května se v Praze konalo nulté jednání Monitorovacího výboru Operačního programu Jan Amos Komenský (MV OP JAK). I když nový operační program dosud nebyl formálně ze strany Evropské komise (EK) schválen, MŠMT je připraveno vyhlásit výzvy ještě před dokončení schvalovací procedury. Důvodem je především strategický a systémový rozměr prvních výzev.

Zveřejněno 17.05.2022

24. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

24. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/24-zasedani-monitorovaciho-vyboru-operacniho-programu-vyzkum-vyvoj-a-vzdelavani.htm

Praha, 10. května 2022 – Ve čtvrtek 5. května se v pražském kongresovém hotelu Iris Eden konalo již 24. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), kterému předsedal náměstek pro řízení sekce mezinárodních vztahů, EU a ESIF Václav Velčovský. Členové výboru byli seznámeni s rozsáhlou podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) Ukrajině, zabývali se implementací opatření pro zmírnění dopadů pandemie COVID-19, projednali a schválili strategické dokumenty a diskutovali o aktuálním stavu vyjednávání nového Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK).

Zveřejněno 10.05.2022

...
Nalezeno 376 výsledků