ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Slavnostní otevření City Campus Ostravské univerzity

V pondělí 13. 2. 2023 proběhlo v Ostravě slavnostní otevření kampusu, který má díky financování z OP VVV nové Univerzitní zázemí sportu a behaviorálního zdraví a Klastr umění a designu.

Dvě nové univerzitní budovy Ostravské univerzity na Černé louce, jejichž stavba začala v roce 2020, se v únoru 2023 otevírají studentům. Ty čeká špičkové vybavení pro sport, studium lidského pohybu, digitální grafiky a hudby, prostory budou ale k dispozici i veřejnosti, která může kampus navštívit a těšit se na připravované akce, kterým může multifunkční City Campus poskytnout kulturní a sportovní zázemí.

„Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání byl první, který začal reflektovat specifické potřeby strukturálně postižených krajů. Jsem velmi rád, že dnes, kdy podobné projekty teprve začínají, Ostravská univerzita může přistoupit k tomu nejdůležitějšímu: k systémové proměně Moravskoslezského kraje. Zároveň je to mezi vysokými školami největší projekt – za 1,2 miliardy,“ dodává vrchní ředitel sekce mezinárodních vztahů, EU a ESIF Václav Velčovský, který se akce zúčastnil.

Více informací se dozvíte z přiložené tiskové zprávy Ostravské univerzity.

FOTO: Ostravská univerzita