ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Začíná putovní výstava fotografií projektů podpořených z OP VVV

Praha, 22. května 2018 – V pátek 18. května 2018 byla na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze nainstalována putovní výstava fotografií projektů, které získaly evropské dotace z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). V průběhu dalších měsíců se fotografie přesunou také do Českých Budějovic, Plzně, Brna a Ostravy.

Prostřednictvím operačního programu v gesci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) získalo dosud finanční prostředky z Evropských strukturálních a investičních fondů 7 000 projektů. Fotografie deseti z nich si díky putovní výstavě můžete od 18. května do 22. října 2018 postupně prohlédnout v rámci venkovních expozic v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Brně a Ostravě.

„Škála podpořených projektů je opravdu široká, protože OP VVV podporuje regionální školství, vysoké školy i výzkum a vývoj. Pro výstavu jsme vybrali projekty mateřských, základních a vysokých škol, které reprezentují všechny tyto oblasti. Budeme rádi, když vám výstava zpestří cestu do práce nebo třeba víkendovou procházku Prahou a zároveň se díky ní dozvíte, jaké zajímavé projekty získaly evropské dotace,“ říká Václav Velčovský, náměstek pro řízení sekce operačních programů MŠMT.

Fotografie přibližují například, jak vypadá podpora předškolního vzdělávání, podpora žáků ohrožených školním neúspěchem nebo matematický a čtenářský klub. Další snímky zachycují vědecké projekty, které se zabývají obnovitelnými zdroji, patogeny, nanotechnologiemi nebo robotikou. Každou sadu fotografií zároveň doprovází text, který poskytuje základní informace o daném projektu.

 

Kde a kdy si výstavu můžete prohlédnout

Praha, náměstí Jiřího z Poděbrad

18. 5. – 18. 6. 2018

České Budějovice, Senovážné náměstí

19. 6. – 18. 7. 2018

Plzeň, Kopeckého sady

19. 7. – 20. 8. 2018

Brno, Malinovského náměstí

21. 8. – 20. 9. 2018

Ostrava, Husovy sady

21. 9. – 22. 10. 2018

 

Kontaktní údaje

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Sekce operačních programů

Kontaktní adresa:
Harfa Office Park, Českomoravská 2420/15, Praha 9
Doručovací adresa:
Karmelitská 529/5, 118 12 Praha 1

Internetové stránky:
opvvv.msmt.cz

www.msmt.cz  

E-mail: opvvv@msmt.cz

Facebookový profil:
https://www.facebook.com/opvvv/