ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Projekty OP VVV: Simulační centrum pro mediky, výzkum nanotechnologií nebo vybavení pro tvůrčí centrum

Představujeme Vám články, které vyšly na webovém portálu Deník.cz v měsíci říjnu. Všechny níže zmíněné projekty jsou spolufinancované z OP VVVV.

V prvním článku se dozvíte o vytvoření excelentního týmu s mezinárodní účastí, který se v Praze zabývá výzkumem v oblasti nové kategorie nanotechnologií – autonomními nanoroboty využitelnými zejména v medicíně a v sanaci životního prostředí.

V druhém článku se dočtete o benefitech pořízení nejlepších hudebních nástrojů a digitálních technologií. Za podpory dotací z EU vznikla v Ostravě špičková infrastruktura Tvůrčího centra umožňující propojení různých tvůrčích oborů s možnostmi nových technologií a aktivním zapojením předních odborníků.

Další ze zajímavých článků pojednává o tom, kde mohou medici při praktické výuce využívat nové Simulační centrum.  Lékařská fakulta v Hradci Králové nakoupila učební pomůcky nahrazující živého pacienta, což výrazně posouvá vzdělávací možnosti školy.

Poslední článek vás seznámí s využitím nejmodernější výzkumné infrastruktury s prvotřídním vybavením, která podporuje špičkovou vědu a láká vědce nejen z České republiky, ale i z celého světa.

Podrobnější informace se dočtete v článcích na níže uvedených odkazech:

Článek Nanoroboti v Česku ožívají. Projekt předčil představy výzkumníků  

Článek Nejlepší nástroje a digitální technologie. Tvůrčí centrum přináší nové možnosti

Článek Výuka bez rizika pro pacienta. Medikům slouží nové simulační centrum

Článek Laboratoře se pyšní špičkovým vybavením. Zaměřují se i na oblast nanotechnologií