Newslettery

NoVVVinky 01/2020

NoVVVinky 01/2020

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/novvvinky-01-2020.htm

Nejnovější vydání našeho newsletteru je tu! Můžete si zde přečíst rozhovor s náměstkem Václavem Velčovským O krátkých a dlouhých penězích či vyprávění Ondřeje Ševčíka o tandemové výuce na waldorfské škole. Inspirovat vás také může představení interaktivní učebnice Vividbooks, která by měla přispět k zábavnějšímu studiu fyziky na základní škole. Jarní číslo nabízí opět i prezentace úspěšných projektů, které se zabývají například 3D tiskem ve stavebnictví a architektuře, stážemi mladých vědců či přibližují práci chůvy v mateřské škole.

Upozornění redakce:

Uzávěrka tohoto čísla NoVVVinek byla před vypuknutím pandemie koronaviru, následným vyhlášením nouzového stavu v České republice a zavedením mimořádných opatření proti jejímu šíření. Aktuální informace pro žadatele a příjemce OP VVV vydané Řídicím orgánem OP VVV k současnému nouzovému stavu průběžně zveřejňujeme na našem webu.

NoVVVinky 02/2019

NoVVVinky 02/2019

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/novvvinky-01-2019-2.htm

V podzimním vydání NoVVVinek OP VVV si můžete přečíst o novém operačním programu Jan Ámos Komenský, který bude zahájen v roce 2021 a připraven je také shrnující článek k tématu společného vzdělávání. Zajímavý je rozhovor s nejnovější držitelkou ocenění Zlatý Ámos Pavlínou Kopáčikovou nebo Vladimírem Žlábkem, hlavním řešitelem projektu Rozvoj výzkumně zaměřených studijních programů Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. Nechybí ani rubrika s názvem Šablony informují plná praktických rad pro žadatele a příjemce, či nejčastější dotazy žadatelů, tentokrát k výzvě Inkluzivní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality II (SVL II). Přejeme příjemné čtení!

NoVVVinky 01/2019

NoVVVinky 01/2019

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/novvvinky-01-2019.htm

Jarní NoVVVinky OP VVV přináší bilanci uplynulého roku z pohledu Řídicího orgánu OP VVV a mnoho aktuálních informací nejen o vyhlášených výzvách a realizovaných projektech. Připraveny jsou zajímavé rozhovory, například s Vladimírem Kořenem, oblíbeným moderátorem a popularizátorem vědy, nebo s Lucií Durcovou z Domu zahraniční spolupráce, se kterou jsme se zaměřili na téma brexitu a zahraničních výjezdů v rámci programu Erasmus+. Nechybí ani rubrika s názvem Šablony informují plná praktických rad pro žadatele a příjemce, či medailonek školní asistentky z MŠ V Zátiší v rubrice Galerie podpořených. Věříme, že i toto vydání bude zajímavým čtením pro naše čtenáře.

NoVVVinky 04/2018

NoVVVinky 04/2018

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/novvvinky-4-2018-2.htm

Předvánoční NoVVVinky OP VVV jsou tu. A co v aktuálním čísle najdete? Především se v několika článcích ohlédneme za uplynulým obdobím, které bylo díky naplnění pravidla N+3 pro OP VVV obdobím úspěšným. V prosincovém newsletteru naleznete také rozhovor s pedagogem Markem Hermanem, autorem bestselleru Najděte si svého marťana, v rubrice Galerie podpořených je pak pro čtenáře připraven portrét světově uznávaného chemika a klíčového zahraničního vědce Martina Pumery. NoVVVinky přinesou také přehled výzev OP VVV a další zajímavé články a informace. Přejeme inspirativní čtení.

NoVVVinky 03/2018

NoVVVinky 03/2018

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/novvvinky-03-2018.htm

Vyšlo podzimní číslo newsletteru NoVVVinky. Je plné zajímavých témat a rozhovorů, z nichž doporučujeme například interview s předsedkyní AV ČR Evou Zažímalovou o české vědě a jejím vývoji. Zářijové NoVVVinky na svých stránkách přináší také aktuální informace k výzvám a inspirující články o úspěšně realizovaných projektech. Zveme vás k jeho pročtení.

NoVVVinky 02/2018

NoVVVinky 02/2018

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/novvvinky-02-2018.htm

S příchodem léta vychází 2. letošní číslo NoVVVinek OP VVV. Červnové vydání newsletteru je letně laděné a barevné díky množství fotografií úspěšných projektů financovaných z OP VVV, které vznikly za účelem putovní výstavy. Je také tematicky pestré, s přehledem informací z oblastí všech prioritních os. Najdete v něm i rozhovor s letošním vítězem ankety Zlatý Ámos Davidem Turkem nebo zajímavý článek v rubrice Galerie podpořených, v němž představujeme chůvu z mateřské školy v Bučovicích Jitku Radvanovou. V neposlední řadě přinášejí NoVVVinky praktické informace pro žadatele a příjemce o aktuálních i plánovaných výzvách.

NoVVVinky 01/2018

NoVVVinky 01/2018

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/item1018048.htm

V roce 2018 se newsletter OP VVV Novvvinky představuje v novém, odlehčeném a vzdušném vizuálním stylu. Jarní číslo nabídne inspirativní rozhovor s imunoložkou prof. Blankou Říhovou, prezentace úspěšných projektů a zcela novou rubriku - Galerie podpořených. V prvním medailonku se představí Mgr. Mária Šurinová z Botanického ústavu AV ČR, která díky projektu Mobility 2017 vyjede na půlroční zahraniční stáž. Důležité a praktické informace přináší článek věnovaný druhé vlně šablon. Oblasti výzkumu a vývoje se zase věnuje úvodní část Novvvinek shrnující hlavní témata Výroční konference OP VVV. 

NoVVVinky 04/2017

NoVVVinky 04/2017

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/novvvinky-04-vydane-dne-29-11-2017.htm

I poslední vydání Novvvinek OP VVV tohoto roku přináší zajímavé články a rozhovory. O tom, jaká dřina je architektura, jsme si popovídali s předním českým architektem Janem Stempelem, který působí na Fakultě architektury ČVUT. O tom, jak nejlépe využít potenciál šablon, se dočtete v rozhovoru s ústředním školským inspektorem Tomášem Zatloukalem. Věděli jste, že jedním z projektů OP VVV je i CzechELib – Národní centrum pro elektronické infomační zdroje? Chcete vědět více o zajímavých projektech, které realizují české univerzity? Neváhejte a přečtěte si Novvvinky č. 04.

Zveřejněno 29.11.2017

NoVVVinky 03/2017

NoVVVinky 03/2017

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/novvvinky-03-vydane-dne-12-9-2017.htm

Září je obdobím nejen babího léta a podzimu, ale také startem do nového školního roku. Podzimní kabát oblékly i Novvvinky OP VVV. Dočtete se jak některé školy zvládly první rok realizace projektu z výzvy Šablony pro MŠ a ZŠ I. Dále vás jistě zaujme jak Jihočeská univerzita spolupracuje s mateřskými školami, a to díky výzvě Budování kapacit I. V rozhovoru s náměstkem operačních programů Václavem Velčovským se ohlédneme za první půlkou programového období a dozvíte se jeho vnímání vzdělanosti dnešní společnosti. Akademická půda nespala ani přes letní prázdniny a rektor Univerzity Jana Evanglisty Purkyně v Ústí nad Labem Martin Balej zodpoví otázky týkající se tzv. čtyřvýzvy a Ivo Stanček z Českého vysokého učení technického Vás seznámí s přínosy podpory z evropských fondů v oblasti výzkumu a vývoje. Věříme, že i toto vydání bude zajímavým čtením pro naše čtenáře. 

Zveřejněno 12.09.2017

NoVVVinky 02 /2017

NoVVVinky 02 /2017

https://opvvv.msmt.cz/balicek-dokumentu/novvvinky-02-vydane-dne-14-6-2017.htm

O prvních úspěších realizovaných projektů v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) si můžete přečíst v druhém vydání Novvvinek OP VVV. Například jak lze vytvářet společenství nad knihou v rámci Center kolegiální podpory a proč je pro děti důležité číst. O své praktické zkušenosti se zapojením četby do výuky se podělí starostka města Chrast Martina Lacmanová. Víte, že v brněnském MAP (Místní akční plán rozvoje) spolupracuje 217 mateřských a základních škol a je největším projektem MAP na území České republiky? S realizací brněnských projektů Vás seznámí radní pro oblast školství. V rozhovoru s prezidentkou asociace ředitelů základních škol si popovídáme o podmínkách pro práci učitelů, a zda se za posledních 30 let nějak významně posunul rozvoj individuality žáků ve školách. Nesmíme také zapomenout na oblast vysokého školství. Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima se podělí o přínosech podpory z evropských fondů v oblasti rozvoje vzdělávání i výzkumu na akademické půdě. I v tomto vydání nesmí chybět informace o možnostech jak se stát součástí týmu OP VVV, vyhlášených výzvách, či aktualizace pravidel pro zadávání zakázek v OP VVV. Chytrým hlavám je věnována předposlední strana s kvízem a slepou mapou hlavních měst členských států EU. 

Zveřejněno 14.06.2017