Nalezeno 82 výsledků
Rozhovor s týmovou manažerkou projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Rozhovor s týmovou manažerkou projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/rozhovor-s-tymovou-manazerkou-projektu-podpora-spolecneho-vzdelavani-v-pedagogicke-praxi-2.htm

Národní institut pro další vzdělávání vede třetím rokem projekt Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi, který byl podpořen z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Chce lépe připravit učitele na inkluzi a více informovat veřejnost. "Na inkluzi se nabalila spousta mýtů, za co všechno může, a svádí se na ni většina problémů českého školství," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz manažerka projektu Jana Odstrčilová.

Zveřejněno 10.01.2020

Slezská univerzita otevřela unikátní planetárium

Slezská univerzita otevřela unikátní planetárium

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/slezska-univerzita-otevrela-unikatni-planetarium.htm

Unisféra, nebo také sférická projekce. Tak zní označení pro unikátní výukovou pomůcku i samostatné moderní médium, které vzniklo v půdních prostorách budovy Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě (Bezručovo náměstí 13, Opava). Velkorysá stavba sestává ze skloněné polokoule o průměru 8 metrů a stupňovitého hlediště s 50 sedadly. Její parametry jsou technickou špičkou. Sloužit studentům univerzity bude od 20. listopadu 2019. Unisféra byla z velké části financována z prostředků OP VVV.

Zveřejněno 21.11.2019

Rozhovor s náměstkem Pavlem Dolečkem o Metodice 2017+ i OP JAK

Rozhovor s náměstkem Pavlem Dolečkem o Metodice 2017+ i OP JAK

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/rozhovor-s-namestkem-pavlem-doleckem-o-metodice-2017-i-op-jak.htm

Jak probíhá implementace Metodiky 2017+? Jaká témata se řeší v kontextu příprav nového Operačního programu Jan Amos Komenský? A co se chystá v souvislosti se strategickým záměrem pro oblast vysokého školství? O těchto i dalších aktuálních tématech národní politiky výzkumu, vývoje a inovací ČR mluvil náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu na MŠMT Pavel Doleček v rozhovoru pro web Věda a výzkum.

Zveřejněno 29.10.2019

Začala dostavba nové budovy Fakulty sociálních věd Univerzy Karlovy v Jinonicích

Začala dostavba nové budovy Fakulty sociálních věd Univerzy Karlovy v Jinonicích

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/zacala-dostavba-nove-budovy-fakulty-socialnich-ved-univerzy-karlovy-v-jinonicich.htm

Slavnostní poklepání na základní kámen zahájilo výstavbu nové budovy jinonického areálu. Projekt „Modernizace a rozšíření prostorového zázemí výuky v Areálu Jinonice“ tak vstupuje do fáze realizace. Nově zrekonstruované prostory a nová budova se studentům otevřou v roce 2022. Více než třičtvrtěmiliardová investice je z 95 % financována z prostředků Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Hlavní motivací projektu je vyřešení nedostatku kvalitního prostorového zázemí, se kterým se FSV dlouhodobě potýká, vytvoření podmínek pro vysoce kvalitní výuku a výzkumné aktivity a soustředění co největšího počtu výukových a výzkumných aktivit na jedno místo. 

Zveřejněno 29.10.2019

V Plzni byla odstartována druhá etapa výstavby lékařské fakulty 21. století

V Plzni byla odstartována druhá etapa výstavby lékařské fakulty 21. století

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/v-plzni-byla-odstartovana-druha-etapa-vystavby-lekarske-fakulty-21-stoleti.htm

Zmodernizovat výuku všeobecného a zubního lékařství a vytvořit odpovídající zázemí pro výzkum – to vše umožní nové Univerzitní medicínské centrum (UniMeC). Druhou etapu jeho výstavby odstartoval dne 22. října slavnostní poklep základního kamene. Spolu s Tomášem Zimou, rektorem UK, a Jindřichem Fínkem, děkanem Lékařské fakulty UK v Plzni, se jej zúčastnili zástupci ministerstva školství, Parlamentu ČR i města Plzně. Výstavba hlavní budovy kampusu UniMeC by měla být dokončena v roce 2022. Z OP VVV byla výstavba podpořena více než 1 mld. Kč z ERDF výzvy pro vysoké školy.

Zveřejněno 23.10.2019

V Praze vzniklo další polytechnické hnízdo

V Praze vzniklo další polytechnické hnízdo

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/v-praze-vzniklo-dalsi-polytechnicke-hnizdo.htm

V pořadí čtvrté polytechnické hnízdo vzniklo v areálu Střední průmyslové školy dopravní v Praze 5. Dvě třídy tu jsou přizpůsobeny pro výuku mechaniky a robotiky žáků základních škol. Hnízda již fungují na celkem 4 místech v Praze a pravidelně je využívají žáci v více než 80 základních škol. Celý program se navíc daří financovat díky podpoře Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci projektu "Komplexní program rozvoje a podpory pražského školství" z výzvy Implementace krajských akčních plánů I.

Zveřejněno 15.10.2019

V Praze vyroste do dvou let nové centrum pro špičkovou fyziku

V Praze vyroste do dvou let nové centrum pro špičkovou fyziku

https://opvvv.msmt.cz/aktualita/v-praze-vyroste-do-dvou-let-nove-centrum-pro-spickovou-fyziku.htm

V areálu Akademie věd ČR na pražském Ládví vyroste do dvou let nové centrum pro špičkový výzkum fyziky pevných látek. Nový objekt, jenž bude součástí Fyzikálního ústavu, má mít až třicet laboratoří. Předpokládaná cena za stavbu je téměř 290 milionů korun, z toho 180 milionů bude hrazeno z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Základní kámen nového pavilonu slavnostně poklepal ve středu 14. srpna také náměstek pro řízení Sekce EU a ESIF Václav Velčovský.

Zveřejněno 16.08.2019

V testování leteckých motorů patříme ke světové špičce

V testování leteckých motorů patříme ke světové špičce

https://opvvv.msmt.cz/clanek/v-testovani-leteckych-motoru-patrime-ke-svetove-spicce.htm

Fakulta strojní ČVUT v rámci naplňovaní svého záměru posílení výzkumných a výukových kompetencí v leteckých a kosmických technologiích poprvé představila v letošním červnu svou novou unikátní zkušebnu pro testování leteckých motorů v Hradci Králové.

V nových zkušebnách FS ČVUT v Praze probíhá excelentní výzkum pro projekt OP VVV spočívající především v měření vlastností motoru s jeho opotřebením, aby tato znalost mohla být vložena do jeho simulačního modelu. To ČVUT pomáhá v řešení výzkumu metodiky pro vytvoření individuálního celoživotního monitorovacího systému funkčnosti a životnosti turbovrtulových motorů s prediktivní údržbou, s užitím konceptů Průmyslu 4.0 v rámci projetu OP VVV. 

Více informací najdete na webu ČVUT.

Zveřejněno 22.07.2019

Projekt podpořený z OP VVV získal ocenění EDUín

Projekt podpořený z OP VVV získal ocenění EDUín

https://opvvv.msmt.cz/clanek/projekt-podporeny-z-op-vvv-ziskal-oceneni-eduin.htm

Na Den učitelů 28. března proběhlo předávání cen za inovace v pedagogice EDUín a mezi oceněnými byl i projekt spolufinancovaný z OP VVV PRIM – Podpora rozvíjení informatického myšlení, který získal 2. místo v kategorii "Cena veřejnosti". Projekt realizuje Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a byl podpořen v rámci výzvy Implementace strategie digitálního vzdělávání I.

Zveřejněno 03.04.2019

Vědci z projektu Univerzity Karlovy získali nový elektronový mikroskop na atomy

Vědci z projektu Univerzity Karlovy získali nový elektronový mikroskop na atomy

https://opvvv.msmt.cz/clanek/vedci-z-projektu-univerzity-karlovy-ziskali-novy-elektronovy-mikroskop-na-atomy.htm

Reportáž České televize o nové laboratoři elektronové mikroskopie, která byla otevřena dne 14. 1. 2019 na pražském Albertově v sídle Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Laboraroř bude sloužit týmu vědců pracujících na projektu s názvem Centrum pro cílenou syntézu a aplikace perspektivních materiálů (CUCAM). Klenotem laboratoře elektronové mikroskopie je špičkový mikroskop v hodnotě přes 45 milionů korun. Projekt CUCAM Univerzity Karlovy v Praze byl podpořen částkou přesahující 215 milionů korun z výzvy OP VVV „Podpora excelentních výzkumných týmů“, která přivádí do ČR špičkové výzkumníky ze zahraničí. Celou reportáž nalezenete ZDE (začíná v čase 18:30).

Zveřejněno 30.01.2019

...
Nalezeno 82 výsledků